Translate

6 Şubat 2015 Cuma

Yangın Evimizde Son Gecemiz

22 Aralık 2014


Akşam konakta annemle çalıştık. Bir odanın ve mutfağın zımparasını bitirdim. İki odanın sofa tahtalarını da ikinci kat gümüşi renk geçtik. Zımpara yaptığımız  odaların  duvarlarındaki tozu üç defa sildikten sonra alabildik.  Zımparaladıktan sonra ortaya çıkan güzelim ağaçları sofaları dolgu vernikle vernikleyip tüm odaları kurumaya bıraktık.
23 Aralık 2014
Sabah annemle Acısu’nun dağlarında kar varken biz yangın evinin önünde halı yıkıyorduk. 

Yangın evimizin önünde halı yıkıyoruz.


     


Annem de artık sokak gösterilerinde çatışmaya hazır bir kıvama geldi. :)
Babam evin önünden bir dönümlük bahçeye açılan tahta kapıyı söktü ve yerine yeni tahtalardan kapı yaptı. Koruyucu verniği attık sofa tahtalarına. Konağın eşyalarından olan ceviz dolap ve ceviz komedine zımpara yapıp vernik attım. Konak  artık taşınmaya hazır.


Bir dönümlük bahçeye açılan yeni ahşap kapımız Sokağa açılan küçük  kapı boyanıyor.

                                         Yangın evimizdeki eşyaları kolilemeyle epey uğraştık. 24 Aralık 2014Babam bahçeye çıkan kapıya eşik yaptı, camcı kırık camları değiştirdi, öğrencim Can odaların süpürgeliklerini taktı. Çekiç sesleri akşamın renkleriyle birbirine karıştı. Karanlığa kalmamak için herkes acele ediyordu.

Can süpürgelikleri takıyor.
                           

               


Akşama çeyizim için hazırlanmış dantel perdeler takıldı, halılar serildi ve konağın yeşil renkli tuğlalı sobası yakılmak üzere hazırlandı.

İlk günlerde konağa uğramayan babam perdeleri takıyor.

                     

 Bu gece yangın evimizde son gecemiz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder